Kategorie
Bez kategorii

8 Miejsc, które zachwycą każdego, kto kocha przejażdżki drogowe

Podróżowanie jest pokarmem dla duszy, a podróż drogowa jest najlepszym rodzajem doświadczenia, jakie można mieć. Pozwala cieszyć się miejscem we własnym tempie – zatrzymując chwile i chwytając je według własnego uznania. Chociaż istnieje nieskończona ilość dróg do pokonania, niektóre z nich mają w sobie „coś wyjątkowego” – czy to krajobraz, zakręty, zakręty, czy po prostu różnorodność trasy.

1. The Road to Red Beach, Chiny


Położona w Panjin w chińskiej prowincji Liaoning, ta droga prowadzi przez plażę, która właściwie nie jest plażą. W rzeczywistości jest to największy na świecie bagnisty teren podmokły – gdzie woda jest pokryta mchem. Kiedy nadchodzi jesień, mech w tej okolicy zmienia się w kojący kolor purpurowy, stojący w jaskrawym kontraście z żółtymi polami obok. Podział na 2 to długi odcinek drogi z zielonymi obwódkami.

2. Przełęcz Stelvio, Włochy


Przełęcz Stelvio, o wysokości 9 045 stóp, jest najwyższą asfaltową jezdnią we wschodnich Alpach. Znana z wyścigów rowerowych Giro d’Italia, droga jest dostępna tylko w sezonie letnim. Pomiń jazdę samochodem i zdecyduj się na przejażdżkę rowerem – poczucie włoskiego wiatru wiejącego przez włosy podczas jazdy po jednej z najlepszych dróg na świecie jest bezcenne.

3. The Seven Mile Bridge, USA

© Tinsley Advertising / Wikimedia Commons

Ten most łączy Middle Keys z Lower Keys na Florydzie, w USA. Most ten jest częścią słynnej Overseas Highway (alias U.S. Route 1) – jednej z tras, którą musisz pokonać przynajmniej raz w życiu. Z całej autostrady roztacza się nieskazitelny widok zarówno na Ocean Atlantycki, jak i na Zatokę Meksykańską i oferuje najlepsze z nadmorskich krajobrazów Florydy. Bądź oczarowany zmieniającymi się odcieniami wody morskiej i nieskończonym niebem, gdy uchwycisz niezapomniane widoki w swoim sercu.

4. Droga Pustynna, U.A.E.


Ten niekończący się odcinek na ogromnej pustyni na pewno uspokoi twoje nerwy. Wyobraź sobie, że słońce, gładki piasek i szybka jazda – napotkaj jałową stronę natury i poczuj nieśmiertelność i odnawialność pustyni podczas jazdy tą drogą w Dubaju. Przekonaj się sam, że podróż staje się piękniejsza niż cel podróży!

5. Dzuluk Road, Indie

© Madhumita Das / Wikimedia Commons

Niegdyś część starożytnego Jedwabnego Szlaku, ta droga w Sikkim ma około 100 zakrętów w odległości zaledwie 30 km. Oferując najlepszy widok na koronę Himalajów, jest to jedna z najbardziej zawrotnych dróg na świecie. Nawet najbardziej doświadczeni kierowcy mogą dać się zwieść nieprzewidywalności zakrętów. Droga ta nie jest przeznaczona dla osób o słabym sercu i wymaga specjalnego zezwolenia na wjazd.

6. Autostrada nr 12, USA

© brycecanyoncountry.com

Ta autostrada, która przechodzi przez Utah, jest idealnym płótnem do malowania swojej kolejnej przygody. Słusznie nazywana „Podróż przez scenerię czasową”, często gubi się w bezczasowości krajobrazu podczas jego przejeżdżania. Bądź zdumiony wysokogórskim krajobrazem – naturalnymi rzeźbami skalnymi wypolerowanymi przez wiatr, urokliwymi wiejskimi miasteczkami, malowniczymi panoramami oraz długimi odcinkami drogi.

7. Ruta 40 w Argentynie


Wspaniałe pasmo górskie Andów, biegnące równolegle, sprawia, że ta autostrada jest znana z turystyki przygodowej. Jej zakręty, żwirowe ścieżki i opustoszałe odcinki sprawiają, że przejażdżka jest bardzo udana, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę ilość horrorów związanych z tą trasą. Przejedź cały odcinek i przeżyj prawie wszystko, co natura ma do zaoferowania – góry, morze, pustynię i las. Podróżujcie tutaj, aby poznać kraj od środka na zewnątrz.

8. Gotthard Pass, Szwajcaria


Dawniej znana jako Monte Tremolo, Przełęcz Gottharda jest jedną z najbardziej malowniczych autostrad na świecie na wycieczkę drogową. Ze swoimi wężowymi drogami i pięknymi Alpami Szwajcarskimi w tle, oferuje zapierające dech w piersiach widoki i bez wątpienia jedne z najlepszych wspomnień z Alp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *