Kategorie
Bez kategorii

7 Oszałamiających zatopionych miejsc, które stały się widoczne

Istnieją setki tysięcy miejsc na ziemi, których wciąż nie udało nam się zbadać, szczególnie miejsc zakopanych pod wodą. Naukowcy i archeolodzy wciąż szukają zaginionego miasta Atlantydy, które zatonęło w morzu w ciągu jednego dnia. Podobnie jak Atlantyda, wiele archeologicznych miast i artefaktów zostało zanurzonych w wodzie albo przez siłę natury, albo dlatego, że trzeba je było poświęcić, aby zapewnić dodatkową siłę rosnącej populacji wokół niej.

1. Potosi, Wenezuela

© Jorge Silva / Reuters

2. Jal Mahal, miasto Jaipur, Indie

© depositphotos.com

Chociaż może to wyglądać malowniczo, Jal Mahal, znany również jako Zamek Wodny, jest pałacem położonym na środku Jeziora Man Sagar w mieście Jaipur w Indiach. Nikt tak naprawdę nie wie, kiedy został zbudowany, ale czerwone piaskowcowe posadzki i ściany wskazują, że został on zbudowany około 300 lat temu.

© depositphotos.com

Jest to 5-piętrowy budynek gdzie 4 piętra są zanurzone pod wodą. Rząd Radżastanu rozpoczął 6-letni projekt renowacji z najlepszymi architektami w kraju w celu przywrócenia mu dawnej świetności. Obecnie jest otwarty dla zwiedzających, a turyści mogą zwiedzać balkony i odkrywać zamek na wycieczkach statkiem.

3. Kościół Świętego Mikołaja, Jezioro Mawrowskie

© depositphotos.com

Niedaleko od Gór Bałkańskich w Macedonii znajduje się jezioro Mavrovo, park narodowy, który słynie z zatopionego kościoła Świętego Mikołaja. Ten starożytny kościół został zbudowany w latach 50-tych XIX wieku i stał przez ponad 150 lat, aż do momentu, gdy rząd grecki zdecydował się zbudować wokół niego sztuczne jezioro w celu dostarczenia wody do miejscowej elektrowni.

© depositphotos.com

W 2003 r. kościół został całkowicie zanurzony pod wodą, ale ze względu na zmiany klimatyczne w tym rejonie, obecnie odradza się. W miesiącach letnich widoczna jest ponad połowa kościoła.

4. Jezioro Zielone, Austria

© Marc Henauer / Facebook

To piękne jezioro, które wygląda jak surrealistyczne zdjęcie, to tak naprawdę Grüner See, inaczej znane jako Green Lake. Znajduje się ono w Austrii i słynie z krystalicznie czystej wody i szmaragdowej zieleni, którą otrzymuje z otaczającej go trawy i liści.

5. Xuanping, Chiny


Te zdjęcia pokazują niezwykłą siłę natury: trzęsienie ziemi o sile 8,0 stopnia w skali Richtera spowodowało, że cała wioska zatonęła pod wodą w 2008 roku! Wioska Xuanping stała się miastem duchów po tym straszliwym incydencie, w którym pod wodą zatonęło ponad 10 budynków (w tym domy, szkoły i biura). Lata później Xuanping zaczęło wychodzić z wody.

6. Wyspa Żółwi, rzeka Muodaoxi


Każdego roku w okresie wiosennym, tysiące turystów odwiedza Zbiornik Wąwozowy, aby zobaczyć piękną wyspę w kształcie żółwia, która powraca z wód rzeki Muodaoxi. Dzieje się tak, ponieważ wody rzeki Muodaoxi są kontrolowane przez zaporę wąwozową.
Wiosną zbiornik zaopatruje w wodę zbieraną zimą okolicę, powodując spadek poziomu wody, odsłaniając piękną wyspę! Wyspa jest zanurzona pod wodą przez 9 miesięcy w roku i jest w pełni widoczna wiosną, kiedy poziom wody spada do 168 metrów.

7. Świątynia Santiago


Świątynia Santiago w stylu kolonialnym zaczęła wyłaniać się z głębokich wód meksykańskiej rzeki Chiapas w 2010 roku! Kościół został zbudowany przez mnichów w połowie XVI wieku, ale zatonął pod wodą w 1966 roku, gdy w 1966 roku zalał się zbiornik Nezahualcoyotl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *