Kategorie
Bez kategorii

19 Rzeczy, które można zobaczyć tylko w Niemczech

Niemcy są bardzo szczególnym krajem pod wieloma względami. Na przykład, czy wiedział Pan, że w Niemczech nie ma kary za ucieczkę z więzienia, ponieważ uznają oni, że poszukiwanie wolności jest naturalnym instynktem? Nic dziwnego, że ich sposób życia zaskakuje cudzoziemców na tak wiele sposobów!

1. Odpowiednie dziewczyny przygotowujące się do Oktoberfest

© unknown / imgur

Czy wiesz, że Oktoberfest odbywa się we wrześniu? Jest to ważny festiwal dla kultury bawarskiej i Niemcy przygotowują się do niego z wyprzedzeniem. Nic dziwnego, że dziewczyny muszą już wcześniej trochę podnosić ciężary, bo czasami ilość browarów, które musi nosić jedna kelnerka, wymyka się spod kontroli!

2. Wrestling palcami


Mężczyźni w Bawarii wiedzą wiele o silnych palcach: jak je trenować, ćwiczyć i rozciągać, aby być najlepszym w jednym z najdziwniejszych mistrzostw w historii – Fingerhakeln. Zawodnicy tego mistrzostwa zamykają palce i zaczynają wyciągać je w przeciwnych kierunkach, aż jeden z nich zawiedzie.

3. Automaty do sprzedaży kiełbasek

© DanBale / imgur

Co przychodzi ci do głowy, gdy myślisz o jedzeniu z automatu? Pewnie jakieś gumy do żucia, batoniki czekoladowe lub ciasteczka, prawda? Na przykład niektóre kiełbaski, takie jak Bratwurst. Jest to typowa niemiecka kiełbasa produkowana z mielonej wieprzowiny, wołowiny lub cielęciny.

4. Wyścigi łodzi z dyni


Nie ma tu nic niezwykłego – tylko osoba wiosłująca gigantyczną dynię na środku rzeki! Takie mistrzostwa odbywają się w Niemczech co roku na jesieni. Może faktycznie są to jachty, które zamieniają się w dynie, gdy zegar uderza o północy!

5. Brak ograniczeń prędkości


Widziałeś kiedyś ten znak drogowy? Jeśli zdarza ci się jeździć na niemieckich Autobahnach, musisz wiedzieć, co to oznacza: żadnych ograniczeń prędkości. Więc to całkowicie legalne, aby włożyć pedał do metalu i cieszyć się maksymalną prędkością swojego samochodu!

6. Tradycyjne Leaderhosen

© unknown / twitter

„Lederhosen” to bryczesy, które są częścią tradycyjnych bawarskich strojów. Wszyscy noszą je na Oktoberfest, nawet zwierzęta domowe!

7. Ostrożność jest priorytetem.


„Vorsicht” czy „ostrożność” jest ponad wszystko! Nawet jeśli w maleńkiej wiosce gdzieś w Niemczech jest mały pieszy przechodzący przez ulicę, to równie dobrze może mieć przy sobie kilka znaków, aby ostrzegać kierowców z różnych stron.

8. Zabawne znaki ostrzegawcze


Ten znak oznacza „nie karmić dziecka krokodylem”. Właściwie jeszcze do niedawna karmienie krokodyli, a nawet pływanie z nimi było popularną atrakcją w miejscowym zoo w niemieckim mieście Friedberg. Ale już nie, ponieważ orzeczenie sądu zakazało takich działań.

9. Piłka nożna jest królem sportu.


Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w Niemczech. Grają w nim w szkołach, na uniwersytetach, oglądają go w telewizji i chodzą na stadiony, by kibicować swoim ulubionym drużynom. Piłka nożna, czy też piłkarzyki, to też duża rzecz. Nic dziwnego, że największy na świecie stół do piłki nożnej znajduje się w Niemczech.

10. Różnorodność kiełbas

© JudgeMentaI / imgur

W Niemczech jest ponad 1000 różnych kiełbas! Blutwurst, weisswurst, leberwurst i wiele innych, których można spróbować. Niektórzy mówią, że niemiecka Wifi jest „wurst”, ale my w to wątpimy.

11. Tradycyjne niemieckie fast foody


Currywurst to najbardziej znany niemiecki fast food, który zawiera Bratwurst z sosem z ketchupu, curry i papryki. Nic dziwnego, że chipsy o smaku Currywurst są tak popularne!

12. Najmniejsza ulica świata


Spreuerhofstrasse, położona w niemieckim mieście Reutlingen, jest uważana za najwęższą ulicę na świecie. W najwęższym miejscu ma tylko 31 cm, a nawet została wpisana do światowych rekordów Guinnessa.

13. Śpiewające rury odpływowe


Kiedy sztuka i muzyka łączą się ze sobą, tworzą niesamowitą estetyczną mieszankę! Wystarczy spojrzeć na ten dom – ożywa, gdy zaczyna padać. Czy przyjechalibyście Państwo do Drezna, aby cieszyć się Kunsthofpassage i jego niezwykłą orkiestrą?

14. Wygięta instalacja ciężarówki

© barenton / imgur

Ta surrealistyczna instalacja ciężarówki znajduje się na jednej z ulic w niemieckim mieście Karlsruhe. Miała ona na celu pokazanie codziennego obiektu z innej perspektywy. Jednak miejski strażnik parkingu nie wpadł na ten pomysł i wystawił bilet parkingowy o wartości 30 euro

15. Barbie lalka Angeli Merkel


Trudno sobie wyobrazić kanclerz Niemiec, Angela Merkel bawiąca się lalkami. Ma jednak lalkę zrobioną na jej cześć: ma swojego markowego boba i jest ubrana w elegancki, klasyczny kostium. Czy wybrałaby pani taką lalkę jako prezent dla dziecka?

16. Poduszki są bronią


Poduszki są naprawdę niebezpieczne – przynajmniej tak myślą Niemcy. Zgodnie z niemieckim prawem, poduszki można uznać za „broń bierną”. Więc zastanówcie się dwa razy, zanim weźmiecie udział w walce na poduszki w Niemczech.

17. Dziwny zakaz nazywania dziecka


Jeśli mieszkasz w Niemczech i chcesz nazwać swoje dziecko „Woodstock”, najwyraźniej nie możesz. Tamtejszy rząd może odrzucić imiona dla dzieci, które wydają się zbyt dziwne. Mówią, że nie chcą, aby w przyszłości dziecko czuło się zakłopotane. Jednakże, imiona takie jak Jazz i Lafayette zostały dopuszczone.

18. Fałszywe przystanki autobusowe


Wiele domów opieki w Niemczech ma w pobliżu fałszywe przystanki biustowe. Jeśli chorzy na chorobę Alzheimera zdecydują się na opuszczenie domu opieki, udadzą się na przystanek autobusowy – i tam w końcu znajdą ich opiekunowie.

19. Surowy jeż wieprzowy


Kiedy musisz wybrać jedzenie na przyjęcie koktajlowe, prawdopodobnie wybrałbyś owoce, oliwki, a może ser. A co z surową, mieloną wieprzowiną przypominającą jeża? To tradycyjne danie, które Niemcy uwielbiają robić na przyjęciach. Czy zechciałbyś spróbować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *