Kategorie
Bez kategorii

15 Fakty o życiu w Szwajcarii które Trudno znaleźć w przewodniku turystycznym

Wiemy sporo o Szwajcarii: kraj ten nie jest członkiem żadnego sojuszu wojskowego, jest kochany przez miliony ludzi, produkuje się tam baton czekoladowy Toblerone, a jego gospodarka jest jedną z najbardziej stabilnych na świecie. A więc ten kraj ma oczywiście wiele do zaoferowania.

Musisz najpierw zdobyć licencję, jeśli chcesz iść na ryby. Wystarczy 9 lekcji, aby specjaliści nauczyli cię, jak zdjąć rybę z haczyka, aby zapobiec jej cierpieniu.


W każdej publicznej toalecie dla kobiet jest pisuar. Oczywiście, że jest dla kobiet.

© ch_stany / twitter

W Szwajcarii istnieje prawo, które chroni lekarzy przed roszczeniami związanymi z niewłaściwym postępowaniem medycznym.

© pexels

Jeśli lekarz nie postawi właściwej diagnozy, nie zostanie oskarżony o niewłaściwe postępowanie zawodowe. Ch_stany pisze na Twitterze: „Mój przyjaciel cierpiał na ból brzucha i poszedł do lekarza w najbliższym szpitalu. Dostał lewatywę, a potem wrócił do domu. 2 dni później znów trafił do szpitala z powodu zapalenia wyrostka robaczkowego i otrzewnej i musiał przejść poważną operację.”

Aby otrzymać szwajcarski paszport, trzeba mieć dobre relacje z sąsiadami.Szwajcarski paszport można otrzymać po 10 latach życia i pracy w tym miejscu. Musisz też mieszkać w tym samym mieście przez ostatnie 3 lata i zdać egzamin u władz lokalnych.
Pytania na egzaminie mogą dotyczyć wszystkiego, od geografii po osobiste relacje z sąsiadami. Władze lokalne rozmawiają również z każdym sąsiadem, aby dowiedzieć się więcej o Twoim charakterze. A jeśli nie masz z nimi najlepszych relacji, prawdopodobnie będziesz musiał zdać ten egzamin ponownie rok później. Kiedy dana osoba otrzyma szwajcarski paszport, miasto, w którym mieszka nowy obywatel, zostanie podane jako miejsce urodzenia.

Szwajcarzy są zobowiązani do służby wojskowej do 55 roku życia.Każdego roku wszyscy mężczyźni poniżej 55 roku życia przechodzą 3-tygodniowe szkolenie wojskowe. Podczas tych sesji nowi rekruci piją, bawią się i traktują to bardziej jak wakacje. Przy okazji, to szkolenie jest opłacane przez pracodawców.

Choinka na dworcu kolejowym w Zurychu jest ozdobiona kryształami Swarovskiego.Choinka na dworcu centralnym jest od 20 lat ozdobiona 6.000 kryształów Swarovskiego. Te świąteczne ozdoby kosztują około 500.000 dolarów.

Automaty do sprzedaży mleka! Tak, w Szwajcarii można kupić mleko zamiast napoju, kiedy wychodzisz!


A na wsiach znajdują się sklepy z produktami rolnymi, w których nie ma sprzedawców i kartonik zamiast kasy.

© ch_stany / twitter

Rozkład jazdy pociągu jest tu doskonały.Rozkład jazdy pociągu jest tak skomponowany, że można go jak najszybciej przewieźć z dowolnej części kraju (w tym z miejscowości położonych w pobliżu gór) do punktu docelowego. Pociągi odjeżdżają co 15 minut, dzięki czemu można wsiąść do pociągu 4 razy na godzinę prawie przez 24 godziny na dobę.
Samochody nie są tu bardzo popularne, ponieważ wszystkie grupy społeczne korzystają z pociągów. Dość często spotyka się prezesa dużej firmy, który podróżuje w klasie ekonomicznej.

Szwajcaria jest drugim krajem w Europie, w którym eutanazja jest legalna.

© pixabay

Jakkolwiek smutne to brzmi, w Szwajcarii turystyka samobójcza jest niezwykle popularna. Kraj ten ma najbardziej liberalne warunki dla dobrowolnej eutanazji. To dlatego śmiertelnie chorzy ludzie z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby legalnie zakończyć swoje życie. Eutanazja musi zostać zatwierdzona przez lekarzy i kosztuje ponad 4 000 dolarów.

„Niva” to najpopularniejszy samochód wśród górskich rolników.

© ch_stany / twitter

Samochody „Niva” są modernizowane zgodnie z potrzebami ich właścicieli: ludzie przymocowują gałkę do samochodu, aby czyścić śnieg, a nawet zamieniają go w kabriolet.

Urlop macierzyński trwa 3 miesiące. Ojcowie również mają prawo do urlopu ojcowskiego, ale jest to tylko 20 dni.

© pixabay

Ludzie wieszają za oknami kolorowe plakaty z okazji narodzin dziecka.

© ch_stany / twitter

Gdy rodzi się dziecko, rodzice wieszają na nim plakat z jego imieniem i datą urodzenia, aby wszyscy wiedzieli, że w tym domu pojawiła się nowa osoba, a członkowie jego rodziny są szczęśliwi.

Większość filmów indyjskich jest filmowana w Szwajcarii. Bollywood odkrył alpejskie krajobrazy w latach 60-tych XX wieku.

© ch_stany / twitter

Podczas spacerów rodzice muszą zakładać dzieciom smycz.

© ch_stany / twitter

„Zabierz dzieci na smyczy.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *