Kategorie
Bez kategorii

13 zdjęć, które dowodzą, że Japonia jest krajem z innej planety

Japonia jest krajem o bogatej kulturze, łączącym w sobie stare tradycje z minionych wieków z dzisiejszym niesamowitym postępem technologicznym. Ze względu na ich wyjątkowe miejsce w historii i teraźniejszości, nic dziwnego, że życie japońskie różni się od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Czasami kraj ten zaskakuje nas tak bardzo, że zaczynamy czuć, że pochodzi z innej galaktyki.

13. Strajk kierowców, który jest opłacalny dla pasażerów

© mipourako/twitter

Ostatnio kierowcy autobusów w mieście Okayama w Japonii rozpoczęli strajk. W pozostałej części świata, podobna sytuacja spowodowałaby wiele niedogodności dla regularnych pasażerów, ale nie w Japonii. W Okayamie autobusy nadal jeżdżą po swoich trasach, nie pobierając od pasażerów opłat za przejazd. Firma traci pieniądze, ale pasażerowie są zadowoleni.

12. Specjalny pracownik pilnuje niepracujących schodów ruchomych.

© Banseung/pikabu

Kiedy w jednym z centrów handlowych w mieście Sapporo zepsuły się schody ruchome, natychmiast zostały one ogrodzone i od razu zawieszono na nich znaki z ostrzeżeniami i przeprosinami za niedogodności. To nie wszystko! Przez cały dzień stał tam specjalny robotnik, który ostrzegał pasażerów i kontrolował sytuację. Niesamowite!

11. Zorganizowane linie kolejowe

© Dick4romMountain/pikabu

To jest linia dla pociągu w Tokio. Ludzie spokojnie czekają na pociąg w liniach, z których każda zaczyna się na poziomie otwartych drzwi. Chociaż w tych liniach nie ma prawie żadnej przestrzeni osobistej, przynajmniej nie ma bałaganu.

10. Kotatsu jest tam, nawet w kinach

© bashix4/twitter

Niedawno w mieście Tokorozawa otwarto nowe kino z niezwykle wygodnym miejscem siedzącym. Łatwo poczuć się tu jak w domu, ponieważ wszystkie fotele są wyposażone w stoliki do kotatsu, a pod nimi elementy grzewcze. Nawiasem mówiąc, Kotatsu to tradycyjny mebel w Japonii.

9. Głowa kota

© Masteryota00/imgur

Japończycy są wielkimi fanami kotów. Dlatego stworzyli dodatek dla tych, którzy nigdy nie chcą się rozstać z tymi puchaczami.

8. Produkty o 2 cenach

© robesh/pikabu

Niektóre japońskie sklepy podają 2 ceny za jeden artykuł. Chodzi o to, że GST lub podatek od sprzedaży jest zazwyczaj automatycznie dodawany do towaru. A Japończycy, w przeciwieństwie do innych krajów, są przyzwyczajeni do liczenia go oddzielnie.

7. Oczekiwania i rzeczywistość w Japonii

© KungYuki/pikabu © ImagesOfNetwork/reddit

Zamawiając jedzenie w Japonii, upewnij się, że otrzymasz dokładnie takie samo danie lub napój, które jest wyświetlane w menu.

6. Dostępne parasole

© japonika/pikabu

Jednorazowe parasole są niezwykle popularne w Japonii. Są bardzo tanie, więc nie trzeba się martwić, że się złamią. A w Japonii parasole pękają dość często z powodu trudnych warunków pogodowych. Po prysznicach w pobliżu stacji metra można łatwo zobaczyć stosy zużytych plastikowych parasoli.

5. Przyjazna rywalizacja

© by_azsa/twitter

Japoński kurort termalny Beppu przeprowadził kampanię na rzecz swojego konkurenta – kurortu Kusatsu, który niedawno ucierpiał na skutek trzęsienia ziemi, a jego zwykła liczba turystów drastycznie spadła. Tak więc slogan na tablicy reklamowej Beppu mówi: „Zamiast Beppu, powinieneś teraz pojechać do Kusatsu”. Podczas gdy komentarze na oficjalnej stronie Beppu Resort mówią, że będą nadal konkurować, gdy Kusatsu poradzi sobie z katastrofą. Tymczasem powinni stać razem.

4. Kapcie samozaciskoweJapoński hotel zaczął oferować swoim gościom kapcie, które można zaparkować w wyznaczonym miejscu, gdy się ich nie używa. Każdy pantofel jest wyposażony w 2 koła, silnik i czujniki. Ta nowość została stworzona przez firmę Nissan.

3. Próbki żywności w japońskich restauracjach

© givemekbbq/reddit

Japońskie restauracje wyświetlają fałszywe próbki jedzenia, które wyglądają tak samo jak jedzenie wyświetlane w ich menu. Żywność ta jest umieszczona w oknach restauracji i wygląda tak realnie, że każdy przechodzący obok zacznie ślinić się tylko patrząc na nią.

2. Sakura z klocków LEGO

© dripline_dot_net/instagram © LEGOLAND_Japan/twitter

LEGOLAND w Japonii ustanowił nowy rekord – zbudowali kwitnącą sakurę. Do zbudowania symbolu Japonii potrzeba było ponad 800.000 drobnych detali LEGO.

1. A jednak nic nie może się równać z samą matką naturą.Wiosna w Japonii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *