Kategorie
Bez kategorii

12 zmian, które dobrze wprowadzić w swoim życiu zanim skończysz 30 lat

30 lat to wiek, w którym widzimy, co udało nam się osiągnąć do tej pory i ustalamy nowe cele. W tym momencie mamy wciąż dużo energii, dużo czasu i wiele marzeń. Warto posłuchać niektórych osób, które już zdobyły doświadczenia życiowe i mają o nich coś do powiedzenia. Mieli oni czas, aby sprawdzić swoje teorie w praktyce i zrozumieć, jakie błędy popełnili. Zebraliśmy 13 najbardziej użytecznych rad od 30-latków.

1. Idź spać i budź się o tej samej porze

© The Notebook/warnerbros

Nieważne, jak bardzo chcesz odespać w weekend, nie rób tego. Lepiej codziennie budzić się i iść spać o tej samej porze. W ten sposób Twojemu ciału łatwiej będzie przyzwyczaić się do jednego cyklu dnia i nocy.

2. Zacznij prowadzić dziennik

© Dear John/relativitymedia

Wpadnij w nawyk spisywania swoich myśli i obserwacji oraz opisywania swojego życia w dzienniku. To nie tylko pomoże ci odpocząć, ale także nauczysz się analizować i rozumieć wiele momentów w swoim życiu.

3. Pryznajmniej raz do roku idź do lekarza.

© House, M.D./nbcuniversal

Niewielu ludzi myśli o swoim zdrowiu, gdy ma 30 lat. Jednak szybkie tempo życia, brak aktywności fizycznej, stresująca praca i złe nawyki mogą mieć bardzo zły wpływ na zdrowie. Nawet jeśli nie ma nic, co mogłoby Cię zaniepokoić w kwestii zdrowia, powinieneś przynajmniej raz w roku spotkać się z lekarzem rodzinnym, wiele chorób może rozwinąć się bez żadnych objawów.

4. Skup się na czymś, co możesz zrobić naprawdę dobrze

© Morning Glory/badrobot

Po 30 roku życia powinieneś spróbować poważnie określić swoje cele zawodowe, skupić się na swoich głównych zaletach i starać się je doskonalić. Będzie to wymagało sporo wysiłku od Ciebie ale dzięki temu będziesz miał o wiele większą swobodę co do wyboru swojej wymarzonej pracy oraz o wiele łatwiej będziesz mógł awansować

5. Utrzymuj dobre stosunki z rodzicami oraz rodzeństwem

© The Family Stone/foxmovies

Spróbuj spędzać więcej czasu z rodziną i krewnymi. Jeśli w przeszłości miałeś poważne problemy z utrzymaniem zdrowych relacji, powinieneś spróbować naprawić to teraz. Z wiekiem nasze relacje zmieniają się i to, jak wyglądają, zależy głównie od nas. Rodzice często postrzegają dorosłe dzieci jako dzieci, ale to, co robimy, może pokazać im, że jesteśmy dojrzałymi osobami, którzy potrafią żyć na własną rękę.

Czas leci – ludzie starzeją się i umierają. Ważne jest, aby budować właściwe relacje, żeby wspólnie cieszyć się szczęśliwym życiem.

6. Naucz się śmiać z samego siebie.

© Morning Glory/badrobot

Zdolność do śmiania się z samego siebie jest bardzo ważną częścią bycia szczęśliwym i zdrowym. W życiu jest wiele trudnych sytuacji, a umiejętność zobaczenia czegoś zabawnego nawet w tak trudnych chwilach ułatwia życie. Badania pokazują, że ludzie, którzy potrafią się z siebie śmiać są szczęśliwsi.

7. Zadbaj o swoją sylwetkę i zdrowo się odżywiaj

© White Bird in a Blizzard/wildbunch

Po 30 roku życia metabolizm w organizmie spowalnia, co utrudnia utrzymanie prawidłowej wagi. Aby utrzymać swoją wagę na zdrowym poziomie, należy pozostać aktywnym i spożywać zdrową żywność. Wiele badań pokazuje, że jeśli chcesz schudnąć, ważniejsze jest, abyś jadł zdrową żywność niż uprawiał sport. Najlepsze efekty można jednak osiągnąć, jeśli uprawia się oba rodzaje sportu razem.

8. Określ swoje własne wartości.

© Wild/foxsearchlight

To bardzo ważne, aby zrozumieć, jakie są twoje prawdziwe wartości i priorytety. Być może nie dążysz do celu, którego naprawdę pragniesz. Znajdź trochę czasu, posłuchaj siebie, zastanów się, co naprawdę chcesz robić i co możesz zrobić w tej chwili, by zacząć iść we właściwym kierunku. Nie marnuj swojego czasu.

9. Naucz się doceniać to, co masz.

© Easy A/olivebridge

Umiejętność doceniania tego, co mamy, czyni nasze życie szczęśliwszym. Ponieważ w większości przypadków szczęście nie zależy od tego, ile zarabiasz i gdzie mieszkasz, ale od zdolności dostrzegania tego, co dobre i bycia za nie wdzięcznym. Przykładowo, wielu psychologów jest zdania, że pary, które często dziękują sobie nawzajem, pozostają razem przez dłuższy czas.

10. Przestań myśleć, że wszyscy powinni Cię lubić.

© Eat Pray Love/sonypictures

Po 40. roku życia wiele osób widzi rzeczy w zupełnie innym świetle. Na przykład, wiele osób ponownie zastanawia się nad ludźmi, z którymi się kontaktuje, przestaje odczuwać potrzebę bycia miłym dla wszystkich i ostrożniej dobiera przyjaciół. To sprawia, że jesteśmy bardziej wolni oraz uczy nas naprawdę doceniać tych, z którymi jesteśmy blisko.

11. Spełniaj swoje marzenie.

© Love Happens/universalstudios

Każdy ma swoje własne marzenia. To jest czas, kiedy jesteś w najlepszej formie, więc powinieneś pracować nad tym, aby to marzenie się spełniło. Na przykład, jeśli chcesz kupić dom, mieć dzieci, zacząć podróżować to jest to najlepszy czas, aby to zrobić!

12. Czytaj przez 30 minut dziennie.

© Love & Other Drugs/foxstudios

Cechą charakterystyczną wielu ludzi odnoszących sukcesy jest ich zamiłowanie do czytania literatury.

Na przykład, jeśli czytasz książki przez co najmniej jedną godzinę dziennie, zajmie to 15 dni w roku. Im poważniej będziesz czytać i im więcej będziesz czytał, tym więcej się nauczysz i tym łatwiej Ci będzie zrozumieć innych ludzi. Rozwiniesz w sobie ciekawość, kreatywność i oczywiście inteligencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *