Kategorie
Bez kategorii

10 znaków, że nie warto ratować związku

Zły związek nie tylko utrudni ci życie, ale ciągłe walki mogą również prowadzić do ciężkiej depresji. Bycie jedynym, który wkłada wysiłek w związek, może być męczące, zwłaszcza gdy nie wiesz, dokąd zmierza wasza relacja. Jeśli czujecie, że stoicie w miejscu, najlepiej jest spokojnie zastanowić się, czy w ogóle warto go ratować.

1. Twój partner unika spędzania z Tobą czasu.

© American Horror Story / Fox

Jeśli twój partner nigdy nie znajduje dla Ciebie wystarczająco dużo czasu, ale zawsze jest gotowy do spędzania czasu z innymi, to jest to znak, że nie traktuję Cię już poważnie. Kiedy naprawdę chcesz być z kimś, znajdujesz dla niego czas.

2. Czujesz się jak zupełnie inna osoba niż przedtem.

© 13 Reasons Why / Netflix

Kiedy naprawdę kogoś kochasz, akceptujesz go takim, jaki jest. Chęć zmiany osoby, z którą się spotykasz lub jej nawyki nie są zdrowym znakiem. Nie powinieneś rezygnować z hobby i zainteresowań, ani czuć się winny, że robisz coś, czego Twój partner po prostu bez powodu nie akceptuje. Jeśli wcześniej byłaś szczęśliwsza i bardziej wolna, prawdopodobnie powinnaś z tego zrezygnować.

3. Nie jesteście już sobą.

Komunikacja jest kluczem do trwałych związków i jeżeli ty napotykasz na trudności w otwieraniu się względem swojego partnera a dzielisz się z innymi swoimi sekretami, coś może być nie tak..

4. Większość waszych rozmów zamienia się w kłótnie.

© Revolutionary Road / Paramount

Wyrażanie swoich poglądów jest zdrowe ale częste kłótnie o małe rzeczy naprawdę nie są zdrowe

5. Twoje serce nie pulsuje już na myśl o Twoim partnerze.

© Labor Day / Paramount

Oczywiście, w miarę rozwoju waszego związku i przechodzenia przez fazę „miesiąca miodowego”, początkowa fascynacja zanika. Jednak nie oznacza to, że z czasem wszystkie iskry również gasną. Jeśli myślenie o Twoim partnerze nie przynosi już uśmiechu na Twojej twarzy czy też sprawia że jesteś szczęśliwy w jakikolwiek sposób, to prawdopodobnie najlepiej jest to poprostu zakończyć

6. Twój partner cały czas bierze a praktycznie nie daję nic w zamian

© The Vampire Diaries / The CW

Związek wymaga równego wysiłku z obu stron. Jeżeli ty ciągle robisz rzeczy w celu naprawiania i wzmacniania Twojego związku, ale Twój partner jest na to wszystko obojętny, znajdź kogoś kto naprawdę doceni Twoje starania.

7. Twój związek jest nudny.

© Eyes Wide Shut / Warner Bros

Nie każdy dzień w Twoim życiu miłosnym będzie niczym z filmu, ale nie musi być też nudny. Od wspólnego gotowania do spaceru po plaży, istnieje sto małych rzeczy, które pary mogą zrobić, aby wzbudzić radość i podniecenie. Jedyne czego potrzeba, to chęć podjęcia wysiłku, aby wszystko było ekscytujące.

8. Nie rozwijasz się w związku.

© The Breakup / UPHE

Rozwój jest bardzo ważnym aspektem każdej relacji. Ludzie w szczęśliwych związkach podnoszą się nawzajem na duchu i razem rozwijają. Jeżeli zamiast inspirować, Twój partner ciągnie Cię w dół, jest to prawdopodobnie najlepszy moment aby zakończyć związek.

9. Nie jesteś na liście priorytetów swojego partnera.

© The Story of Adele H. / Les Films du Carrosse

To nierealne, aby zawsze być priorytetem dla swojego partnera, ale na pewno powinieneś być na liście.

10. Nie czujesz się kochana ani pożądana

© Riverdale / CW

Miłość i ciepło są tym, co podtrzymuje związek. Jeśli wszystko, co robisz, to płacz z powodu partnera, musisz się zastanowić, dlaczego spotykasz się z tym facetem. . Pamiętaj, że zasługujesz na to, by być szczęśliwa, a twoje zdrowie psychiczne ma znaczenie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *