Kategorie
Bez kategorii

10 mniej przeludnione i mniej kosztowne alternatywy dla popularnych miejsc zwiedzania

Kiedy planujemy naszą podróż i przewijamy piękne zdjęcia online z popularnych miejsc, zazwyczaj zapominamy, jak te miejsca naprawdę wyglądają w rzeczywistości – przepełnione turystami i drogimi towarami i usługami.

10. Amsterdam, Niderlandy/Hamburg, Niemcy

© eastnews © depositphotos

Wielu z nas chce odwiedzić Amsterdam: w 2017 roku około 17 milionów turystów odwiedziło miasto, w którym mieszka 850.000 osób. Jeśli interesujesz się architekturą, malowniczymi domami i kanałami, spójrz na Hamburg. Stare miasto wygląda jak Amsterdam, a życie kulturalne nie jest mniej imponujące. Możesz również odwiedzić Filharmonię w futurystycznym budynku.

9. Capri, Włochy/Wyspy Liparyjskie, Włochy

© eastnews © depositphotos

Słynna wyspa kurortowa Capri jest bardzo przepełniona w szczycie sezonu. Co więcej, trzeba będzie zapłacić dużo tylko za kilka dni: około 320 euro za 4 dni.
Jeśli nie jesteś gotowy, aby zapłacić dużo, zastanów się nad wizytą na Wyspach Liparyjskich. Wyspy te położone są niedaleko od Capri, ale mają czyste piaszczyste plaże i niskie ceny. Na przykład, ceny wynajmu są 4 razy niższe. Jako dodatkowy bonus: są tu małe aktywne wulkany, ponieważ wszystkie wyspy są pochodzenia wulkanicznego.

8. Geirangerfjord, Norwegia/Konigssee, Niemcy

© wikipedia © Alexander Sharov

Piękno fiordu Geiranger jest znane na całym świecie, ale nie jest łatwo się tam dostać. Poza tym, Norwegia nie jest najtańszym krajem: nawet bilet komunikacji miejskiej kosztuje około 4 euro. Jezioro Konigssee, naturalne jezioro, może stać się świetną alternatywą: jest położone pomiędzy wysokimi górami, dzięki czemu można łatwo cieszyć się wędrówkami. Dużo łatwiej jest dostać się do Niemiec, gdzie ceny są znacznie niższe: na przykład transport publiczny będzie kosztował 1,7 €.

7. Gejzery w Haukadalur, Iceland/Dolina gejzerów Rotorua, Nowa Zelandia

© eastnews © depositphotos

6. Wersal, Francja/Herrenchiemsee, Niemcy

© eastnews © depositphotos

Ludzie, którzy rzadko odwiedzają pałace, twierdzą, że wszyscy są tacy sami. W rzeczywistości wszystkie są bardzo różne, ale czasami po prostu nie można zrozumieć, który pałac rzeczywiście widzisz. Herrenchiemsee, wiejska rezydencja króla Bawarii, wygląda jak Wersal. Król Ludwik II zbudował go na cześć swego idola, króla Francji Ludwika XIV. Niewiele osób wie o tym pałacu. Opłata za wstęp wynosi tylko 10 euro, w porównaniu z 18 euro za wstęp do Wersalu.

5. Winnice w Bordeaux, Francja/Kakheti, Gruzja

© depositphotos © leanga

4. Wielka Piramida w Gizie, Egipt/Meroe, Sudan

© depositphotos © wikipedia

Wycieczka do słynnych piramid jest możliwa tylko wtedy, gdy towarzyszą jej duszne autobusy, nieznośny upał i wysokie ceny za wszystko, łącznie z opłatą za wstęp (9 dolarów) i wodą pitną. Podróże do Meroe są o wiele bardziej komfortowe. Miasto położone jest w pobliżu słynnej nekropolii, a także posiada piramidy i niesamowitą atmosferę pustyni. Nie ma tu wielu turystów i dlatego ceny nie są tak wysokie.

3. Koloseum, Włochy/Amphitheatr El Jem, Tunezja

© depositphotos © depositphotos

Nawet jeśli odwiedzisz Rzym, istnieje szansa, że nie wejdziesz do Koloseum, ponieważ linie są bardzo długie. Dobra wiadomość jest taka, że jest więcej niż jeden amfiteatr do zobaczenia! Na przykład w Tunezji będziesz mógł zobaczyć ten sam budynek. Opłata za wstęp będzie Cię kosztować około 6 dolarów. Nie jest on również tak zniszczony jak Koloseum. Zdarzały się tam nawet strzelaniny Gladiatorów.

2. Phuket, wyspa Thailand/Phu Quoc, Wietnam

© eastnews © depositphotos

Jeśli kiedykolwiek odwiedzisz Tajlandię, na pewno będziesz chciał wrócić. Ale jest tak wiele krajów do zwiedzenia! W Wietnamie nie ma tłumów turystów, a hotele są wspaniałe. Możesz znaleźć ten idealny dla siebie i zapłacić tylko 50 euro za dzień. Co więcej, Wietnamczycy są bardzo mili i gościnni, a także mogą wybrać się na przejażdżkę najdłuższą kolejką linową na świecie.

1. Kanały w Wenecji, Włochy/ Kanały w Colmar, Francja

© eastnews © flickr

Większość z nas marzy o wizycie w Wenecji i malowniczej przejażdżce kanałem. Ale zanim wejdziesz na gondolę, musisz stanąć w długiej kolejce. I zapomnieć o zrobieniu zdjęcia bez turystów w tle. Spójrz na Colmara we Francji. Jest tam dzielnica zwana Małą Wenecją, do której turyści zwykle nie jeżdżą, ale zdjęcia będą jeszcze piękniejsze niż te z Wenecji.
Można też wybrać się do Chin. W Szanghaju i Suzhou można przejechać się gondolą, a następnie pojechać na wschód do wioski zwanej Tongli, którą nazwano „Wenecją Wschodu”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *